Po co używać peelingów? - Twarz, ciało, włosy

Świadoma pielęgnacja to bardzo ważna sprawa, zwłaszcza jeśli chcemy, by nasza skóra i włosy były zdrowe. Warto mieć świadomość tego, co właściwie znajduje się w produktach, których używamy codziennie. Wiadomo przecież, że nie chcemy, by coś szkodliwego wnikało w nasz organizm. Świadoma pielęgnacja opiera się więc na tytułowej świadomości tego, jakich kosmetyków używamy i dlaczego. Na tę czynność składa się nawilżanie, tonizowanie, regulacja sebum, peelingi i wiele innych. Tyczy się to zarówno skóry twarzy, ciała, czy głowy, jak i włosów. Warto jest jednak zadać sobie pytanie dlaczego nawilżamy, czy tonizujemy cerę? Po co używać peelingów? Czy wszystkie nasze starania są tak ważne, abyśmy osiągnęli wymarzony wygląd? Owszem. Jeśli chcemy, by nasza skóra nie tylko wyglądała zdrowo, ale i taka była to warto zainteresować się tym tematem. Bowiem to, w jaki sposób zadziałamy na nasz zewnętrzny wygląd, pomaga nie tylko zdrowiu, ale i samopoczuciu, czy pewności siebie. Dzisiejszy wpis będzie poświęcony jednemu z elementów naszej pielęgnacji, czyli peelingom. Po co używać peelingów? Tego dowiecie się w poniższym tekście.

 

Po co używać peelingów do skóry głowy?

Tego produktu każdy z nas powinien używać raz w tygodniu. Dlaczego? Otóż jego zadaniem jest dogłębne oczyszczenie skóry głowy, jak również usunięcie martwego naskórka. Żaden szampon nie oczyści w taki sposób tej części działa, lecz aby uniknąć podrażnień, używanie raz w tygodniu jest najlepszą opcją. Peeling poprawia krążenie cebulek, a to sprawia, że nasze włosy zaczynają rosnąć szybciej. Co więcej, jest to świetny sposób na nawilżenie skóry i ochronę jej przed wysuszeniem, a co za tym idzie nieprzyjemnym swędzeniem. Jest on też świetnym pomocnikiem w kwestii regulowania wydzielanego sebum i pracę gruczołów łojowych. Oznacza to, że może pomóc osobom zmagającym się z przetłuszczaniem się skóry głowy. Sprawdzi się również w walce z łupieżem, jak i chęcią pozbycia się pozostałości stylizacji. Peeling odżywia nasze włosy, wpływając pozytywnie na ich wygląd i kondycję.

Jeśli chodzi o rodzaje peelingów to przeważnie mamy do czynienia z dwoma — mechanicznym i enzymatycznym. Pierwszy z nich jest bardziej znany, a jego sposób użycia jest następujący. Należy raz w tygodniu nabrać produkt na suche lub mokre włosy, w zależności od zaleceń producenta. Następnie, okrężnymi ruchami rozprowadzać produkt po skórze głowy. Powinno to trwać kilka minut. Po tym czasie zmywamy go i przystępujemy do mycia włosów. Peeling enzymatyczny nakłada się na suchą skórę głowy. W jego przypadku delikatnie wpasowujemy produkt i zostawiam go na 5-10 minut. Gdy ten czas minie, zmywamy go i przystępujemy do mycia włosów. Rodzaj tego kosmetyku wybiera się w zależności od preferencji. Częściej jednak decyduje się na enzymatyczny, gdyż nie ma on uciążliwych drobinek, które ciężko domyć. Ponadto, jest łatwiejszy w użyciu, gdyż wystarczy go tylko nałożyć i spłukać.

 

Peeling do twarzy

Wiadomo, że peelingi mają podobne działanie, jednak warto je przybliżyć na każdej płaszczyźnie. W przypadku produktu do twarzy, mamy do czynienia ze złuszczaniem się martwego naskórka i głębokim oczyszczeniem. Ponadto, peeling do twarzy zajmuje się przeciwdziałaniem powstawania zaskórników i pobudza mikrokrążenie. Regeneruje zewnętrzną warstwę skóry, jak również usuwa nadmiar łoju. Co ważne, dzięki regularnemu stosowaniu peelingów możemy mieć pewność, że inne kosmetyki, których używamy, będą lepiej działały. Bowiem z racji dogłębnego oczyszczenia skóry, inne produkty mają szansę lepiej wchłonąć się w naszą skórę. Spowoduje to widoczniejsze rezultaty ich działań, a co za tym idzie, lepszy wygląd.

Rodzaje peelingów do twarzy występują tak samo, jak w przypadku tych do włosów — mechaniczne i enzymatyczne. Użytkowanie ich odbywa się w praktycznie ten sam sposób, jednak ostrzegamy, by nigdy nie używać peelingów, które nie są stworzone stricte do buzi. Nie można ich stosować zamiennie w żadnym wypadku. Mimo używania ich w podobny sposób warto zapoznać się z zaleceniami producenta.

 

Kosmetyki peelingujące do ciała

Po co używać peelingów do ciała? Otóż tego rodzaju kosmetyki świetnie złuszczają zrogowaciały, martwy naskórek. Uczestniczą w przyspieszaniu regeneracji i odżywienia. Dodatkowo spełnia swoje ważne zadania w procesie odnowy skóry. Peeling sprawdza się w niwelowaniu widoczności drobnych przebarwień, jak i zmniejsza niedoskonałości występujące na ciele. Owy kosmetyk świetnie sprawdza się w odmładzaniu wyglądu skóry i jej lepszego ukrwienia. Widocznie wygładza i uelastycznia. Co ważne, jak w przypadku peelingu do twarzy, pomaga lepiej dotrzeć do naskórka innym produktom. Mogą to być nawilżające balsamy do ciała. Peelingi do ciała warto stosować przed goleniem. Peelingi do ciała są mechaniczne i dobre dla naszej skóry. Warto stosować je regularnie, gdyż wtedy efekty zwalają z nóg.

Temat peelingów jest bardzo ważny, gdyż jego odpowiednie używanie może diametralnie zmienić stan naszej skóry, czy włosów. Warto świadomie pielęgnować swoją cerę, gdyż skutki tego działania mogą być naprawdę zaskakujące.

FAQ - PYTANIA I ODPOWIEDZI

Po co używać peelingów do twarzy?

Użytek peelingów do twarzy sprawia, że złuszcza się martwy naskórek i głęboko oczyszczona zostaje skóra. Ponadto, zajmują się one przeciwdziałaniem powstawania zaskórników i pobudzają mikrokrążenie. Regenerują zewnętrzną warstwę skóry i usuwają nadmiar łoju. Z racji dogłębnego oczyszczenia skóry, inne produkty mają szansę lepiej wchłonąć się w naszą skórę.