Jak szybko zapuścić włosy?

Jak szybko zapuścić włosy? To pytanie pojawia się bardzo często w wyszukiwarkach internetowych. Nic dziwnego! Jeszcze niedawno moda na krótkie włosy, ewidentnie królowała w naszym środowisku. Wiele Pań z bujnych, długich włosów sięgających do pasa, decydowało się na diametralną zmianę, mianowicie ścięcie do ramion. Miało to jednak plusy. Otóż często te ścięte włosy trafiały do fundacji zbierających włosy na peruki dla ludzi z nowotworami, którzy utracili swoje włosy przez leczenie. Ostatnio natomiast na ulicach można spotkać długie włosy ułożone w ciekawych i różnorodnych fryzurach.


Wiele gwiazd i influencerek, zamiast czekać, aż włosy powrócą do stanu sprzed cięcia, decydują się na przedłużenie włosów. Jest to zabieg na parę miesięcy, polegający na przymocowaniu (zazwyczaj) naturalnych włosów do naszych własnych. Taki efekt wygląda bardzo naturalnie i pozwala na zapuszczanie swoich włosów podczas procesu noszenia tych przedłużanych. Jednak bardzo istotnym aspektem jest sprawdzanie opinii salonu, w którym ten zabieg ma być wykonywany. Dosyć często znane osoby, reklamują pewne miejsca ze względu na wynagrodzenie, jakie otrzymają. Wracamy już do meritum. Jak szybko zapuścić włosy? Poniżej przedstawimy Ci kilka sposobów, które z pewnością pomogą Ci osiągnąć ten cel!


Jak Szybko Zapuścić Włosy? - Sposoby i Porady


Podczas zapuszczania włosów, bardzo ważnym aspektem jest świadoma pielęgnacja. Polega ona na rozpoznaniu porowatości włosa i na tej podstawie ustanowienie planu pielęgnacyjnego ze szczególną uwagą skierowaną na równowagę PEH. Dzięki tym czynnościom będziesz mieć pewność, że Twoje włosy są w odpowiedniej kondycji. W ten sposób będziesz zapuszczać zdrowe włosy, które nie są uszkodzone z powodu niewłaściwej pielęgnacji.


Peelingi do skóry głowy


Regularne peelingi wykonywane raz w tygodniu pozwolą na zmniejszenie osiadającego sebum. Pozwoli to na uniknięcie lub zniwelowanie przetłuszczania się włosów. Wpłynie to również na porost włosów, gdyż dzięki odblokowywaniu porów, inne produkty będą lepiej wchłaniać się w skórę głowy. Innymi słowy, będą efektywniej działać.


Używanie wcierek (wcierka z kozieradki)


Wcierki to substancje, które są stworzone do tego, by wspomagać porost włosów. Zawarte w nich składniki mają pobudzić cebulki włosów do lepszego działania. Dosyć często wcierki są naturalne, więc zalecamy alergikom, by zawsze zapoznawali się z ich składem, przed dokonaniem zakupu. Jedną z naturalnych wcierek, która doskonale wpływa na porost naszych włosów, jest wcierka z kozieradki. Jak ją zrobić? Należy zaparzyć nasiona owej rośliny, zalewając je niecałą szklanką wrzącej wody. Odczekujemy kilkanaście minut, następnie odsączamy wystudzony napar z nasion i wlewamy go do wygodnej dla nas buteleczki. 


Preparat stosuje się w noc przed myciem włosów, lub kilka godzin przed (minimalnie trzymamy wcierkę godzinę). Taką substancję można trzymać maksymalnie tydzień, gdyż później się zepsuje. Ważnym aspektem wcierki z kozieradki jest fakt, że nie tylko wpływa ona na porost, ale również redukuje przetłuszczanie się włosów. Pamiętajmy jednak, że żadna wcierka nie zadziała, jeśli wypadanie włosów, czy ich słaby porost jest spowodowany chorobą lub stresem. Jeśli nie uśmiecha nam się robienie własnoręcznie wcierki, zawsze można kupić preparat, który zawiera tę konkretną roślinę w składzie.


Jak szybko zapuścić włosy? Zabezpieczaj końcówki i regularnie je podcinaj


Bardzo często może wydawać się, że nasze włosy nie rosną. Wszyscy wokół nas z prędkością światła hodują piękne, długie włosy, a my stoimy w miejscu. W takiej sytuacji bardzo możliwe jest, że nasze włosy rosną, ale źle o nie dbamy. Otóż włosy bez odpowiedniego nawilżenia wykruszają się, a to skutkuje niezmienną długością włosów. Poza stosowaniem świadomej pielęgnacji musisz sięgnąć po olejki i serum, które zabezpieczają końcówki włosów. Warto stosować takie produkty, kilka razy dziennie, a z pewnością zobaczymy skutki.


Warto również pamiętać, że jeśli nasze włosy schną dłużej niż godzinę, należy je suszyć. Jeśli używamy zimnego i ciepłego nawiewu (zwłaszcza ciepłego) przed suszeniem, powinno nałożyć się preparat chroniący włosy przed wysokimi temperaturami. To również uchroni nasze włosy przed wykruszaniem się. Ponadto, należy podcinać końcówki włosów, co 3 miesiące. To pozwoli na pozbycie się rozdwojonych końców i przyspieszy porost.


Mamy nadzieję, że nasze rady pomogą Ci zapuścić wymarzoną długość włosów. Stosuj się do nich, a z pewnością osiągniesz wymarzony cel, jakim są długie, zdrowe włosy.

FAQ - PYTANIA I ODPOWIEDZI

Jak szybko zapuścić włosy?

Podcinaj końcówki włosów co 3 miesiące, a także zabezpieczaj końcówki włosów olejkami i serum, aby się nie wykruszały. Stosuj wcierki (najlepiej te z kozieradki), a także raz w tygodniu stosuj peeling do skóry głowy. Zabezpieczaj włosy przed wysokimi temperaturami, czyli przed suszeniem i prostowaniem włosów. Dbaj o równowagę PEH włosa.